Hakkımızda

DENDRO PARKE SANAYİ A.Ş.

Tarihçe

Dendro 2004 yılında dünya yapı sektörü’ne modern mimarinin ihtiyacı olan ürün ve uygulama yöntemlerini sunan Aspen Yapı ve Zemin A.Ş. tarafından kurulmuştur. Dendro kurulduğu günden bugüne lamine parke üretimindeki makine parkuru ve Ar-Ge yatırımları ile kaliteyi esas alan üretim ve ürün kalitesiyle sektörün dünya çapında önde gelen firmalarından biri haline gelmiştir.

Dendro günümüzde yıllık 1 Milyon m² lamine parke üretim kapasitesi ve her an kullanıma hazır 190.000 m² ürün ve 320.000 m³ ‘lük hammadde stoğu ile bir dünya markasıdır.

Dendro Türkiye genelinde Marmara, İç Anadolu, Ege, Akdeniz ve Çukurova Bölge müdürlükleri ve dünya çapında 100’den fazla bayisi ile birçok bölgede hizmet vermektedir.

Üretim/Fabrika:

Dendro Düzce/Gümüşova’da 15.000 m² kapalı alan ve 65.000 m² açık alanı bulunan fabrikasında üretim yapmaktadır.

Ahşap, insanın yaşaması için gereken iklim koşulları neyse tam da o koşulları talep eden bir malzemedir. Bu nedenle parkenin normal yaşam koşulları için en ideal değerler olan 22° – 25° sıcaklık ve %50 bağıl nem koşullarında üretilip paketlenmesi gerekmektedir.

Dendro sektörde yüze yakın renk ve 450 çeşit parke modeli ile bu üretim koşullarını sağlayabilen öncü firmadır. Bu alanda ciddi bir ortam ısıtma yatırımı yapan Dendro, ısıtma altyapısını nemlendirme-püskürtme cihazları ile desteklemektedir. Dendro parkelerinin uzun ömürlü kullanımıma olanak tanımasının sırrı üretiminin ilk aşamasından itibaren gösterilen hassasiyet ve özenden kaynaklanmaktadır. Dendro parke üretiminde estetik ve teknolojiyi ön planda tutarak sürdürülebilir kaliteyi sağlar.

Üretim1
Stok-web

Dendro ilkeleri:

* Sınırlı doğal kaynaklar karşısındaki sınırsız tüketim talebini çevreci politikalarla karşılamaya özen gösterir.

* Doğaya ve çevreye minimum hasarla yaklaşmanın son derece önem arz ettiğinin bilincinde hareket ederek; mevcut eko sistemin yapısına müdahale etmeden üretimini gerçekleştirir.

* Dendro Avrupa standartlarında üretim yapan Türkiye’nin tek E1 sertifikalı parke firmasıdır. Üretiminde, emisyonu güvenli yapıştırıcılar kullanarak doğa dostu politikalar izler.

* Bacaların çevre denetçileri tarafından rutin denetlenmesi konusunda titiz davranarak atık yönetiminde de çevre sağlığına uygun hareket eder.