About Us

Dendro Parke A.Ş.

 

Neden Dendro?

 

Ahşap, bir insanın yaşaması için gereken iklim koşulları neyse tam da o koşulları talep eden bir malzemedir. Bu nedenle parkenin normal yaşam koşulları için en ideal değerler olan 22 – 25°C derece sıcaklık  ve %50 bağıl nem koşullarında üretilip paketlenmesi gerekir.

Sektörde bu üretim koşullarını sağlayabilen tek firma Dendro’dur. Bu alanda ciddi bir ortam ısıtma yatırımı yapan Dendro, ısıtma altyapısını nemlendirme-püskürtme cihazları ile desteklemektedir. Dendro parkelerinin uzun ömürlü kullanımıma olanak tanımasının sırrı, üretiminin ilk aşamasından itibaren gösterilen hassasiyet ve özenden kaynaklanır. Çünkü Dendro parkede estetik ve teknolojiyi birleştirmektedir.

Dendro’nun Dünü, Bugünü ve Yarını

 

Temelleri 2004 yılında Türk Yapı Sektörü’ne modern mimarinin ihtiyacı olan malzeme ve uygulama yöntemlerini sunan Aspen Grup tarafından atılan Dendro, kurulduğu günden bugüne lamine parke üretimindeki yatırımları ve kaliteyi esas alan ürünleriyle sektörün iddialı isimlerinden biri haline gelmiştir. Mevcut altyapısını genişleterek aylık 72.000 m²’ye yayılan bir hizmet ağına ulaşan ve yıllık parke üretiminde 800.000 m²’yi bulan Dendro; çok katmanlı lamine parke üretiminin yanı sıra iki katmanlı, Chevron ve Herringbone lamine parke üretim teknolojine de sahiptir.

Marmara, İç Anadolu, Ege, Akdeniz ve Çukurova Bölgeleri’nde her segmentteki müşteri ve proje için satış destek ağı sağlayan Dendro; ihracat ile yaklaşık 15 ülkede de yerini almaktadır.

set1_cam1---d11
_MG_6376_1

Dendro’da Sosyal Sorumluluk

 

Dendro;

  • Sınırlı doğal kaynaklar karşısındaki sınırsız tüketim talebini çevreci politikalarla karşılamaya özen gösterir.
  • Doğaya ve çevreye minimum hasarla yaklaşmanın son derece önem arz ettiğinin bilincinde hareket ederek; mevcut eko sistemin yapısına müdahale etmeden üretimini gerçekleştirir.
  • Avrupa standartlarında hizmet vererek üretimlerini E1 sertifikasıyla gerçekleştiriyor. Parke üretiminde, emisyonu güvenli yapıştırıcılar kullanarak doğa dostu politikalar izler.
  • Bacaların çevre denetçileri tarafından rutin denetlenmesi konusunda titiz davranarak atık yönetiminde de çevre sağlığına uygun hareket eder.