Haberler

YAPI FUARI’NDA BU SENE DE “DENDRO” İMZASI VAR…

Bu yıl 37. si düzenlenen TURKIYEBUILD İSTANBUL Yapı Fuarı'nda Dendro Parke en iyi üç stand tasarımına verilen "ALTIN MIKNATIS" ödüllerinde üçüncülük ödülünün sahibi oldu.

Uluslararası birçok katılımcıyla Türk Yapı Sektörünün en büyük fuarlarından biri olan ve bu yıl 37. kez kapılarını açan TURKIYEBUILD İstanbul Yapı Fuarı'nda her yıl geleneksel olarak "Amacına En Uygun Düzenlenmiş Stand Ödülleri" verilmektedir. Geçen yıl birincilği olan Dendro Parke bu yılda en iyi stand tasarımlarından birine imza atarak ödüle layık görülmüştür.

Dendro Standı; Mekanın iyi kullanılması, görsel malzemedeki estetik, standın modülerliğinden dolayı üçüncülük ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Grup şirketimiz Aspen Yapı Zemin Sistemleri ise Mansiyon ödülünü almaya hak kazanmıştır.

YAPI FUARI 2013 STAND TASARIMI 1. LİK ÖDÜLÜ

Bu yıl 36. sı düzenlenen TURKEYBUILD İSTANBUL YAPI Fuarı'nda Dendro Parke, en iyi üç stand tasarımına verilen "ALTIN MIKNATIS" ödüllerinde birincilik ödülünün sahibi oldu. Dendro Parke standı; Mekanın iyi kullanılması, engellilere yönelik detayların düşünülmüş olması, görsel malzemedeki estetik ve standın modülerliğinden dolayı birincilik ödülüne layık görülmüştür.

DENDRO BAYİLERİ SALZBURG'DA...

Avrupa'nın ve Türkiye'nin en modern tesislerinden birine sahip olan ve zemin kaplama sektörüne yön veren Dendro parke, bayileri ile birlikte 3 gece 4 gün boyunca, 100 yılı aşkın geçmişi ile üretim teknolojisine getirdiği yenilikler ve üstün Ar-ge başarılarına sahip Kaindl firmasının modern fabrikalarını gezdi. Viyana şehir turu ile başlayan gezi sonraki günlerde Mozart'ın kenti Salzburg'da bulunan Kaindl'ın uzay gemisinden ilham alarak dizayn ettiği fabrikası Kaindl floor house ve Kaindl mega store ziyareti ile devam etti. Salzburg gezisi tamamlandıktan sonra Münih BMW müzesini ziyaret eden bayiler Kaindl'ı daha yakından görerek kenti adım adım gezerek sektörü heyecanlandıracak yeniliklerle yurda döndü.

AŞKABAT EXPOBUILD 2012

Bu yıl 5. düzenlenen uluslararası yapı ve inşaat fuarı 19 - 21 haziran tarihleri arasında Aşkabat - Türkmenistan'da gerçekleşti. Dendro'nun da katıldığı fuara ilgi yoğundu.

AVRUPALI PARKECİLER İSTANBUL'DA BULUŞTU

Türkiye’den tek üyesinin Dendro Lamine Parke olduğu Avrupa Parke Sanayi Federasyonu (FEP), The Marmara Otel’in de gerçekleştirdiği kongresi ile dünyanın çeşitli ülkelerindeki parke üreticileri ve tedarikçilerini bir araya getirdi. 7 - 8 Haziran tarihleri arasında bu yıl 56.'sı gerçekleştirilen ve sektörle ilgili yeniliklerin tartışılmasının yanı sıra genel değerlendirmelerin de yapıldığı konferansa, konuşmacı olarak Türkiye’den de sektörde yer edinmiş önemli isimler katıldı.
 

07 Haziran Perşembe akşamı düzenlenen kokteyl ve FEP Ödülü'nün sahibini bulmasıyla başlayan kongre; 08 Haziran Cuma günü, 2011 faaliyet raporunun okunması, yeni yönetimin ve 2013 bütçesinin belirlenmesi ve parke pazarında son durum hakkında değerlendirmelerle devam etti.Georg Lange'nin FEP Teknik Komite'nin çalışmaları ve QVEB Yöneticisi Bruno Couture'nin 2011'de ABD ve Kanada döşeme pazarı üzerine sunumlarıyla devam eden sabah oturumunda, Wintersteiger AG'nin WOODTECH Bölüm Başkanı Franz Haas da ince kesim teknolojisi ve yüksek verimlilik başlıklı bir sunum yaptı. AB mevzuatı ve iş hukuku üzerine uzmanlaşmış hukuk bürosu Contrast'ın yönetici ortağı Filip Tuytschaever'in rekabet kurallarına uymak için neler yapılması gerektiği üzerine yoğunlaştığı sunumunun ardından ise düşünce kuruluşu BBDO'nun yöneticisi Fons Van Dijk kriz zamanlarında nasıl ayakta kalınacağının ipuçlarını verdi.

 

Kongrenin, İstanbul Sanayi Odası AB ve Dış Ekonomik İlişkiler Şubesi'nden Elif Özman, Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) Genel Müdürü Dr. Barış Onay ile Şerifoğlu Parke Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Şerifoğlu'nun konuşmacı olarak katıldığı son oturumunda ise Türkiye - Avrupa ilişkileri ele alınırken, Türkiye parke ve inşaat sektörlerinin güncel eğilimleri üzerinde de duruldu. Elif Özman, sunumunda Türkiye ekonomisinin güçlü, rekabetçi yönlerine dikkat çekerken, Dr. Barış Onay da çeşitli grafikler üzerinden Türkiye ekonomisinin genel bir fotoğrafını çekti. Son konuşmacı olan Mehmet Şerifoğlu ise Türkiye parke sektörünün güncel eğilimlerinden bahsederken, ileriye dönük fırsatlar üzerinde durdu.

YAPI FUARI 2012

Yapı-İnşaat Olimpiyatı olarak adlandırılan Uluslararası Yapı Fuarı İstanbul 2012'ye katılan ünlü parke üreticisi Dendro, zengin ürün gamı ve dünyada eşi benzeri olmayan uygulama yöntemiyle elde edilen ürünleri ile fuarın en dikkat çeken firması olarak, fuara damgasını vurdu. Katılımcıların yoğun ilgisi Dendro’nun Dünya markalarına meydan okuduğunu bir kez daha gözler önüne serdi…

İstanbul'da gerçekleşen 35. Uluslararası Yapı Fuarı İstanbul 2012, 2 - 6 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşti. Fuara dünyanın dört bir yanından firmalar katılırken, fuarı ziyaret için çeşitli ülkelerden gelenler, Uluslararası Yapı Fuarı İstanbul 2012' yi her anlamda Türkiye’nin yapı-inşaat sektöründeki ilerlemeleri yansıtması açısından önemli bulduklarını belirttiler.

DOMOTEX 2012

Zemin sektörüne yön veren, moda unsurlarını parkeye ustalıkla uygulayarak her zevke hitap etmeyi başaran DENDRO LAMİNE PARKE yer aldığı ”Domotex 2012 “fuarında ürünlerini  uluslar arası zemin profesyonelleriyle buluşturdu…

DENDRO olarak aralıksız devam eden Ar-ge çalışmalarımız ve doğa dostu teknolojimiz ile kısa sürede Türk tasarımcılarının ve kullanıcılarının vazgeçilmez markası olmayı başardık…“Gerçek Ahşabın Gerçek Güzelliği” sloganıyla çıktığımız yolda Dendro Lamine Parke olarak, ahşabın sıcaklığını ve doğallığını fuarda sergilediğimiz yeni ürünlerimize de yansıtmış bulunmaktayız. Fuar süresince zemin profesyonellerinin beğenisine sunduğumuz en yeni ürünümüz olan testere efekti yüzeyine sahip “Ultra Mega Plank” serisi ile, testere efektini meşenin yağlı yüzeyi ile birleştirerek, iç mekanlarda alışılmış dizaynların dışına çıkmayı başardık. Meşe serisinin de yoğun ilgi gördüğü fuarda, ziyaretçilerimizi gerçek ahşabın güzelliği, şıklığı ve kalitesiyle bir araya getirmiştir bulunmaktayız.

Tüm dünyanın ilgisini Almanya’nın Hannover şehrinde toplayan, sektöründe sayılı fuarlarından biri haline gelen “Domotex 2012” yerli ve yabancı olmak üzere birçok büyük firmaya ev sahipliği yapmış, birçok zemin profesyonelini bir araya getirmiştir. Büyük ilgiyle karşılanan fuarda ziyaretçilerin çoğunun uğramadan geçmediği standlar arasında DENDRO LAMİNE PARKE’de yer almıştır.

DENDRO ÜNİVERSİTELİ GENÇLERLE BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR

Zemin sektöründe devrim niteliği taşıyan yeniliklerin öncüsü Dendro parke, yakın zamanda kampüslerinde ziyaret ettiği üniversitelilerle bu defa Düzce’de,Dendro’nun fabrikasında bir araya geldi.

24 Mayıs Salı günü, Süleyman Demirel Üniversitesi – Orman Endüstri Bölümü Mühendisliği öğrencileriyle bir araya gelen Dendro parke yetkilileri üniversitelilere, parke hakkında bilinmesi gerekenleri işin mutfağında anlattı.

Dendro, Düzce’deki fabrikasında 30 Mayıs Pazartesi günü ise İstanbul Üniversitesi - Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencilerini ağırladı. Modern teknolojinin tüm olanaklarının kullanıldığı fabrikayı gezen öğrenciler, parke hakkında bilmeleri gereken her ne varsa ilk ve en yetkili ağızdan dinleme şansını da buldu.

Dendro, baş döndüren standında baş döndüren ürünlerini sergiler. Yapı fuarı 2011'e damgasını vurdu.

Zemin sektörüne yön veren, moda unsurlarını parkeye ustalıkla uygulayarak her zevke hitap etmeyi başaran Dendro parke ‘Uluslararası Yapı fuarı İstanbul’a damgasını vurdu.

Tüm dünyanın ilgisini İstanbul’da toplayan, dünyanın sayılı fuarlarından biri haline gelen ‘Uluslararası Yapı Fuarı İstanbul’ bu sene yerli ve yabancı bine yakın yapı devine ev sahipliği yaptı. İki yüz bin civarında ziyaretçinin uğramadan geçemediği standların başında ise Dendro geliyordu zira Dendroyeni ürünleriyle olduğu kadar baş döndüren standıyla da ilginin odağı oldu.

Dendro parke Genel Müdür Yardımcısı Serdar Saylan, gerek yurt içi gerekse yurt dışından olan yoğun katılımın tatmin edici olduğunu belirterek, ilk kez bu fuarda sergiledikleri yeni ürünleriyle bekledikleri ilgiyi fazlasıyla gördüklerini belirtti. Fuara sıra dışı bir stand tasarımıyla ve müthiş yeniliklerle damgasını vuran Dendro, standın büyük bir bölümüne uygulanan yeni ‘Albus’ modeline ek olarak yeni meşe modellerini ve distribütörlüğünü üstlendiği Kaindl’ın 10 mm laminat parke modellerini sergiledi.

Kaindl en iyi yaptığı işi yapmaya devam ediyor.

Saylan; ‘distribitörlüğünü üstlendiğimiz Avusturyalı parke devi Kaindl’ın laminat modellerine de ilgi bir hayli fazlaydı. Standımızın büyük bir bölümünde sergilediğimiz Kaindl 10 mm laminat parkeler gerek görüntü gerekse doku itibari ile lamine parkelerden ayırt edilemiyor. Fuar’da bir araya gelemediğimiz kullanıcıları Bağdat Caddesi’ndeki showroomumuzda ağırlamaktan onur duyacağız’ diyerek sözlerini tamamladı.

Dendro geleceğin mimarlarıyla buluşuyor.

PARKE SEKTÖRÜNÜN ÖNCÜSÜ GELECEĞİN MİMARLARIYLA BULUŞUYOR.

Zemin sektöründe devrim niteliği taşıyan yeniliklerin öncüsü Dendro parke, geleceğin mimarlarıyla biraraya geliyor.
06.Nisan 2011'de Mimarsinan Üniversitesi, 14. Nisan 2011 tarihinde de Yıldız Teknik Üniversitesi genç mimar adaylarıyla bir araya gelen Dendro parke yetkilileri, 19 Nisan 2011 de Ankara'da Bilkent ve Başkent Üniversitesinin mimar adaylarıyla buluşuyor.

DENDRO SANATIN VE KAINDL’IN KENTİ SALZBURG’A UÇTU…

Zemin uygulamalarında modanın öncüsü Dendro, bayileriyle birlikte Mozart’ın kenti Salzburg’a, Kaindl’ın kalbine unutulmaz bir gezi düzenledi…

Zemin uygulamalarında modanın öncüsü olan, dönemin trendlerini parkeye yansıtıp tüketiciye sunan Dendro9-12 Şubat tarihlerini bayileriyle birlikte Salzburg’da geçirdi.

Ülkemize Dendro parke distribütörlüğünde gelen Kaindl’ uzay gemisinden ilham alarak dizayn ettiği fabrikası ve dört yılda bir yenilediği koleksiyonuyla konukları büyüledi. Böylesine büyük bir dünya devinin distribütörlüğünü üstlenmenin haklı gururunu yaşayan Dendro ve bayileri, eşsiz Salzburg kentini de gezme şansını buldu.

Bazı kentlerin isimleri, yetiştirdiği sanatçıların isimleriyle birlikte anılır. Şehir ve sanatçı iç içe geçer, özdeşleşir…

Salzburg’da yetiştirdiği, günümüzün en büyük sanatçılarından biri olarak kabul gören Mozart’la birlikte anılıyor. Şehrin buram buram sanat ve yaratıcılık kokan havasını içine çeken Kaindl, imza attığı parke tasarımlarına şehrin havasını işliyor, tüketiciyi kendine adeta aşık ediyor.

Bu eşsiz parkeleri ülkemiz yapı sektörünün hizmetine sunan Dendro, gerçekleştirilen Salzburg gezisinde Kaindl’ın yeni koleksiyonun ilk görücüleri oldu. Kaindl’ı daha yakında gören, kenti adım adım gezen konuklar sektörü heyecanlandıracak yeniliklerle yurda döndü.

Tasarım Özgürlüğü Ege'nin İnci'sinde!

TASARIM ÖZGÜRLÜĞÜ EGE’NİN İNCİSİ’NDE!
Sınırsız tasarım özgürlüğü sunan parkeleri ile zemin kaplama sektöründe yeni bir dönemi başlatan DENDRO, Ege’nin incisi İzmir’de de meraklılarıyla buluştu…
Yurtiçinde ve yurtdışında katıldığı dekorasyon fuarlarında yoğun ilgi gören ve en ilgi çeken stantlar arasında yer alan DENDRO, 16. İzmir Uluslararası Yapı Fuarı’nda yerli tasarımcılarla buluştu…
14 – 17 Ekim tarihleri arasında İzmir Kültürpark Fuar Alanı’nda yeni tasarımlardan oluşan ürün yelpazesinin yanı sıra Türkiye’de ilk defa piyasaya çıkan ve renk seçimiyle dikkat çeken geniş ürün gamını kullanıcısına sunan DENDRO’nun fuarın en ilgi gören stantlarından biri oldu.
DENDRO PARKE İLE TASARIM ÖZGÜRLÜĞÜ
Meşe ürünlerin sınırlarının dışına çıkan DENDRO, ürün gamının tamamına tasarım özgürlüğünü getirerek hayal gücünün sınırlarını iç ve dış mekanlarda zorluyor.
34. Uluslar arası İstanbul Yapı Fuarı’nda büyük ilgi gören ürünlerini mimar ve tasarımcılarla buluşturan DENDRO, mekan ve zaman özelliklerini hayal gücünün sınırsızlığına bırakan esnekliğe sahip ürünlerini İzmir’de görücüye çıktı.
En son teknolojiyle donatılmış fabrikası ve profesyonel alt yapısı ile 72 bin m2 alanda Avrupa Standartlarına uygun E1 kalitesinde üretim yapan DENDRO’nun standına ziyaretçilerin yoğun ilgi görmezi gözlerden kaçmadı.
Dendro’nun katıldığı fuar ve organizasyonları değerlendiren Dendro Genel Müdür Yardımcısı Serdar Saylan, “Dendro olarak, ülkemize yeni bir marka kazandırdığımızı düşünüyoruz. Yaptığımız çalışmalar ve kullanıcılara verdiğimiz sınırsız özgürlük imkanlarını İzmir’de bir kez daha gözler önüne serdik. Her kesimin ve her tasarımcının zevk ve isteklerini göz önünde bulundurmak Ar-Ge çalışmalarımıza süreklilik kazandırırken, Dendro ürünlerine de daimi değişiklik zorunluluğu getirmektedir. En büyük zenginliğin teknolojinin faydalarının kullanılması olduğu çağımızda, ürünlerimizi İzmir’deki katılımcılarla paylaşmaktan çok mutluyuz.” dedi.

DENDRO ULUSLARARASI YAPI FUARI’NDA DÜNYA DEVLERİNE MEYDAN OKUDU

Yapı-İnşaat Olimpiyatı olarak adlandırılan Uluslararası Yapı Fuarı Ankara 2010’a katılan ünlü parke üreticisi Dendro, zengin ürün yelpazasi ile  fuarın en dikkat çeken firması oldu.

KAINDL YENİ ÜRÜNLER SEMİNERİ VE DENDRO FABRİKA GEZİSİ 17-18 HAZİRAN TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞTİ

DENDRO HAYAL GÜCÜNÜ ZORLUYOR

DENDRO, hammadde ve üretim tekniği ile dünyada bir ilk olan,distribütörü olduğu Kaindl Two ve Kaindl Three serisi laminat parke ürünlerini tasarımcıların beğenisine sundu.

Türk parke sektörünün seçkin kuruluşlarından DENDRO, Avusturyalı Kaindl firması tarafından uzay çağı teknolojisiyle üretilen ve inkjet baskı tekniği uygulanmasıyla sınırsız tasarım imkanı sunan Kaindl Two ve Kaindl Three Collection’ı tasarımcıların beğenisine sundu.
Sınırsız tasarım özelliğiyle hayal gücünü uygulamaya yansıtan Kaindl, laminat parkedeki kuralları yıkarak gerçek ahşap üzerine uzay çağı teknolojisi olan inkjet baskı yapılarak üretiliyor. En üst katmanı doğal karakteristik ağaç kaplamadan oluşan Kaindl parkeler sayesinde evini ya da işyerini kendi hayal gücüne göre tasarlamak isteyenler kişisel zevklerini artık ayak bastıkları ve yaşadıkları her zemine yansıtabiliyor. Tasarımcının talebine bağlı olarak, mevcut desen ve renklerle üretim yapılabildiği gibi, her çeşit tasarım hatta istenirse İstanbul boğazının bir fotoğrafı bile laminat parke zemine işlenebiliyor. DENDRO’ nun öncülüğünde Türk yapı sektörü ile buluşan Avusturya menşeili Kaindl’ın Two ve Three serileri kendi evini tasarlamak isteyenlere bu imkanı sunarken, yapı sektörünün vazgeçilmez bir parçası olan iç mimarlar arasında da çok talep görmesi bekleniyor.

Firma kendi üretimi olan , Düzce’de 60 bin m2 alan üzerinde kurulu ve Avrupa’nın en modern fabrikaları arasında yer alan “Dendro Lamine Parke Üretim Tesisleri” ni, basın mensuplarının da katıldığı bir organizasyonla kamuoyuna tanıttı. Dendro üretim tesisleri, dünyanın en modern lamine parke tesisleri arasında yer almaktadır. Genel Müdür yardımıcısı Serdar Saylan, tarih boyu insanların ahşap üzerindeki ilgisinin giderek arttığını belirtti. Artan bu ilgiyle birlikte zemin döşemelerinde de büyük değişimler yaşandığına değinen Serdar Saylan, “Aspen, iç mimari sektöründeki 21 yıllık tecrübesini DENDRO markasıyla Türk tasarımcıların beğenisine sunuyor. Düzce’deki lamine parke üretim tesislerinde oldukça modern bir üretim teknolojisi kullanılarak yaşam alanlarına renk katacak ürünler elde ediliyor” diyerek parke sektöründe iddialı olduklarını belirtti.


KAINDL HAKKINDA

1897 yılında küçük bir aile işletmesi olarak kurulan Kaindl, asırlık geçmişi ve yenilikçi ürünleri ile her zaman bir adım önde olmuştur.

Kaindl Two; gerçek ahşap zeminler ve gerçek ahşap tasarımlar olarak, aynı yenilikçi teknolojiye sahip sadece üst katmanları farklı olan iki seriye sahiptir. Benzersiz Kaindl Two ahşap zeminlerin en üst katmanı doğal karakteristik ağaç kaplamadan oluşmaktadır. Ceviz, meşe, kiraz, teak vb. ağaçlar kullanılır. Her bir plaka benzersizdir ve ağacın damarları parmak iziniz kadar özgündür. Aynı zamanda Kaindl Two, ilk kez yepyeni bir dijital baskı teknolojisi sayesinde gerçek ahşap üzerine istenilen renk, tasarım ve hatta nadir bulunan ağaçların kaplama resmi basılarak oluşturulur. Bu gerçek ahşap tasarım sayesinde, doğanın kişisel zevklerini karşılayamadığını düşünenler artık hayallerine kavuşacak ve kişisel tasarımlarını ahşap zeminlere uygulayabileceklerdir.

Kaindl three sunduğu otantik desenlerle vintage tarzını benimseyenler için adeta biçilmiş bir kaftandır.

X